O autorze
Karolina Korwin-Piotrowska. Z wykształcenia - historyk sztuki, z zawodu - dziennikarka. Kocha kino i popkulturę. Obecnie - TVN Style, wydała ksiązkę pt. "Bomba czyli alfabet polskiego szołbiznesu", prowadzi "Magiel Towarzyski" w TVN Style. Ambasadorka serii filmów na dvd REBEL REBEL. Prowadzi rubrykę "Bomba tygodnia" w tygodniku "Wprost".

Teresa Torańska

W czasach, kiedy tak wiele mówi się o śmierci dziennikarstwa, o jego postępującej pauperyzacji, narastającej zawodowej prostytucji i powolnym, acz skutecznym niestety, upadku tego zawodu, kiedy każdy może nazwać siebie "dziennikarzem", to jest strata potworna. Nieodwracalna.

Mam wszystkie jej książki. W jakimś sensie ukształtowała mnie jako obywatela, dzięki jej wywiadom poznałam spory kawał historii Polski... "Oni" to jedna z najważniejszych i najmocniejszych książek, jakie przeczytałam w życiu. Jeśli ktoś umiał robić wywiady, to była właśnie ona. Jej przygotowanie do pracy, etyka, styl pracy i poczucie humoru połączone z dystansem do świata i jego bezbłędną oceną, były legendarne.

Odważna. Inteligentna. Bezkompromisowa.

Kto teraz będzie dla nas wzorem do naśladowania i będzie uczył dziennikarstwa kolejne pokolenia? Natalia Siwiec z czerwonego dywanu? Strach się bać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...