O autorze
Karolina Korwin-Piotrowska. Z wykształcenia - historyk sztuki, z zawodu - dziennikarka. Kocha kino i popkulturę. Obecnie - TVN Style, wydała ksiązkę pt. "Bomba czyli alfabet polskiego szołbiznesu", prowadzi "Magiel Towarzyski" w TVN Style. Ambasadorka serii filmów na dvd REBEL REBEL. Prowadzi rubrykę "Bomba tygodnia" w tygodniku "Wprost".

Wiosna nasza

Kiedy po raz enty słyszę pytanie „kiedy pani napisze o tym książkę?”, kiedy dzwoni kolejny telefon z propozycją napisania książki o szołbiznesie, człowiek najpierw się wkurza, lekko zamyśla, bo jest leniwy z natury, a następnie podejmuje decyzję. Zgodnie z zasadą „Jak nie teraz, to kiedy? Jak nie ja, to kto?”, bierze sprawy w swoje ręce. I pisze.

Ten wpis będzie krótki. Na wiosnę na świat w wydawnictwie The Facto wyjdzie moja książka. Pierwsza. Nie wiem, czy ostatnia. Miałam ostatnio do wyboru - zacząć strzelać albo zacząć pisać. Strzelanie, szczególnie do istot żywych i bezbronnych, grozi zamknięciem w ciemnym pomieszczeniu za kratami, a ja zawsze, jako obrzydliwy hedonista, lubiłam rzeczy zdecydowanie przyjemne i miłe. A więc wybrałam pisanie. Już tak od paru tygodni…Będzie dokładnie tak, jak chcę, czyli na razie nic więcej nie ujawniam. Mam nadzieję, że będzie bardzo zabawnie. Inaczej. Niektórzy będą baaardzo zaskoczeni. A inni padną trupem. Cóż, taka karma. Bez cenzury, konformizmu, jakichkolwiek nacisków, rad dobrych wujków i ciotek-klotek. To będzie test na inteligencję, ironię, poczucie humoru i dystans. Chyba nawet już wiem, kto zda. Ci, którzy wiedzą, co to będzie, a jest ich zaledwie kilku i do wiosny tak zostanie, mówią jedno; „to będzie jazda, bo to musi być jazda, bo to jesteś cała Ty”.

Jako dowód na to, że praca wre, załączam zdjęcie z lokowanym jako produkt kotem, który stanowczo odmówił udania się w inne miejsce i pooranym przez kota biurkiem oraz komputerem, specjalnie bez otwartego edytora (przecież nie jestem aż tak walnięta, żeby ujawniać, co piszę), tudzież napojem - odkąd dowiedziałam się, że Michał Urbaniak pije to samo, również w ilościach hurtowych i najchętniej z cytrynką, sama uznałam, że to nie wstyd przyznać się do tej słabości…


Aby do wiosny, proszę państwa;-)
Trwa ładowanie komentarzy...